Blog

Jak radzić sobie z egzemą

5 grudnia, 2019 Naif 0 Comments

Wysypka, swędzenie, zaczerwienienie, opuchlizna…. Czy Twoje dziecko cierpi z powodu egzemy? Jak sobie radzić.

Co to jest egzema?
Czerwone plamy z łuszczącą się skórą. Nie dobrze. Egzema to stan zapalny skóry. Najmłodsze maluszki często mają wysypkę czy zaczerwienienie najczęściej na policzkach czy torsie, a mamy obserwują jak z wiekiem dzieci mają także zajęte łokcie, nadgarstki, kostki czy kolana.

Zwykle skóra ma naturalną, lipidową barierę ochronną, która w przypadku stanu zapalnego skóry jak egzema jest mniej aktywna. W efekcie powstaje sucha, łuszcząca się, swędząca z wysypką skóra.

Czy można się zarazić egzemą?

Dobre wieści: egzema nie jest zakaźna, choć tak uciążliwa.

Czego nie robić przy egzemie
-Dzienne kąpiele i prysznice. Woda wysuszy dodatkowo skórę, więc zmniejsz częstotliwość kąpieli. Pamiętaj, że dodatkowo gorąca woda pogarsza stan skóry, więc zwróć uwagę na temperaturę wody!

-Kąpiele z mydłem. Mydło może dodatkowo wysuszyć skórę i wzmocnić stan zapalny.

Co robić

-2 kąpiele w tygodniu. To naprawdę wystarczy.

-Używaj olejków do kąpieli. Odżywiają skórę i zapobiegają jej wysuszeniu. Wybierz Naïf Mleczny olejek do kąpieli z odżywczymi składnikami takimi jak rumianek czy olej z nasion bawełny.

-Nie trzyj mocno skóry

Skóra maluszka jest 5 razy cieńsza niż osoby dorosłej. A egzema sprawia, że skóra jest jeszcze bardziej wrażliwa. Nie trzyj jej mocno ale bardzo delikatnie wytrzyj miękkim materiałem.

-Smaruj, smaruj, smaruj

Zastosuj krem pielęgnujący jako codzienną pielęgnację. Pomoże zregenerować skórę. Krem pielęgnujący Naïf zawiera więcej wody niż Zmiękczający balsam do ciała, który jest idealny przy wysypkach. Krem może być stosowany na twarz i ciało, pomaga poradzić sobie ze swędzeniem.Back to blog list

Tags


About the Author