Dla kogo?

DLA KOGO?

Dla noworodków, niemowląt i dzieci

Skóra niemowlęcia i małego dziecka, choć ma prawidłowo ukształtowaną strukturę, jest bardzo cienka, delikatna i podatna na wszelkie uszkodzenia.
Do około 4 roku życia skóra naszego maluszka nie stanowi jeszcze pełnej bariery ochronnej dla czynników zewnętrznych, a to oznacza, że bardzo łatwo ją zakazić. Gruczoły łojowe nie funkcjonują jeszcze prawidłowo, maluszki nie pocą się jak dorosły, więc skóra jest podatna na zmianę temperatury i skłonna do wysychania. W brzuchu mamy gruczoły łojowe były stymulowane przez hormony, a w ciągu pierwszych miesięcy życia skóra staje się bardziej sucha.

Warstwa ochronna hydrolipidowa jest cienka nie wytrzymuje ataku z zewnątrz. Każdy czynnik zewnętrzny jak wiatr, temperatura, mechaniczne urazy, chemiczne składniki kosmetyków, odparzenie czy promieniowanie słoneczne ma wpływ na skórę, która jest wrażliwa i reaguje suchością, wysypką, egzemą oraz stanem zapalnym.

 

Dla kobiet i mam,

które świadomie stosują lub stosowały naturalne kosmetyki dla swoich dzieci i takich zalet szukają też dla siebie.
Dla kobiet, które szukają prostej linii produktów z odpowiedzialnymi i godnymi zaufania składnikami.
Dla kobiet, które szukają produktów do codziennej pielęgnacji, która robi dokładnie to co obiecuje, nic więcej nic mniej.

Produkty Naïf zawierają naturalne składniki, takie jak olej lniany, olej z awokado i likozol (ekstrakt pomidorowy) i wiele innych.
Produkty Naïf robią to, co obiecują; odżywiają, oczyszczają i pozwalają skórze nabrać zdrowego błysku.

Co oznaczają nasze logo?

I am Green Plastic

Odpady z tworzyw sztucznych stanowią coraz większy problem. Dlatego zdecydowaliśmy się na opakowania wykonane z trzciny cukrowej i umieszczenie loga „I am green”. Jesteśmy dumni, że robimy ten krok, aby uczestniczyć w bardziej ekologicznym świecie. Zwykły plastik jest wytwarzany z ropy naftowej, podczas gdy ta forma (bio) plastiku składa się z etanolu ekstrahowanego w 100% z trzciny cukrowej. Zmniejsza to emisję CO2. Trzcina cukrowa pozyskiwana jest z Brazylii, największego dostawcy trzciny cukrowej. Podczas produkcji trzciny powstają odpady, z których nadal można wiele zrobić, na przykład (bio)plastik. W ten sposób nie musimy używać paliw kopalnych i korzystamy z upraw już zebranych. Świetnie, prawda?

P.S: Możesz wyrzucić bio plastikowe tuby do plastikowego pojemnika. Przed wyrzuceniem pokrywki należy oddzielić od tuby.

 

I am Vegan

Nie podobał nam się pomysł wykorzystania składników pochodzenia zwierzęcego, więc od pierwszego dnia zdecydowaliśmy się włączyć do naszej filozofii wykorzystanie wyłącznie składników pochodzenia roślinnego. Używając logo Vegan, możesz mieć pewność, że używamy wyłącznie składników pochodzenia roślinnego. Dodatkowo: ani składniki, ani końcowe produkty nie są testowane na zwierzętach.

 

Zero plastic inside

Naïf jest jedną z nielicznych marek, które posiadają logo „Zero Plastic Inside” autorstwa Plastic Soup Foundation w kampanii przeciwko mikrocząsteczkom. Te mikrocząsteczki to małe kawałki plastiku, które trafiają do naszych systemów wodnych, między innymi poprzez kosmetyki i produkty do pielęgnacji skóry. Marki wolne od plastiku mają prawo do używania logo „Zero Plastic Inside” i deklarują, że produkty są w 100% wolne od mikroplastików. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.beatthemicrobead.org.

 

Co oznacza logo Triman?

Logo Triman wywodzi się z francuskich przepisów. Symbol ma na celu uświadomienie konsumentom konieczności segregowania materiałów w celu recyklingu. Na przykład możesz po prostu wyrzucić tuby Naïf do plastikowego pojemnika, ponieważ bioplastik zostanie ostrożnie oddzielony od zwykłego plastiku podczas procesu recyklingu.

 

Co oznacza logo RSPO?

Niektóre produkty Naïf zawierają składniki (palmitynian sacharozy), które pochodzą z oleju palmowego z certyfikatem RSPO. Żaden cenny las nie może zostać ścięty dla pozyskania terenu na uprawę oleju palmowego wyprodukowanego w warunkach RSPO. Z lokalną ludnością zawarto umowy o użytkowaniu gruntów. Pracownicy zarabiają również przyzwoitą pensję, a praca dzieci jest zabroniona. Więcej informacji na ten temat na www.rspo.org.

Noworodki
75%
Dzieci
100%
Kobiety
75%