Skład

SKŁADNIKI AKTYWNE

Dlaczego Naïf?

Każde dziecko rodzi się naiwne; szczere, czyste i bez uprzedzeń. Chcielibyśmy, aby tak było jak najdłużej to możliwe. Dlatego oferujemy najbardziej naturalną pielęgnację skóry. Z naturalnymi składnikami, naturalnym opakowaniem i naturalnym wyglądem.

Składniki

Naturalne produkty do pielęgnacji skóry Naïf są wytwarzane z naturalnych składników. Takich jak olej z awokado, olej ze słodkich migdałów i składniki pielęgnujące: tlenek cynku i rumianek. Wyjątkowy zapach Naïf to perfumy wolne od alergenów, które dzięki temu mogą być stosowana przez dzieci.

Opakowanie

Opakowania Naïf są wykonane z bioplastiku z trzciny cukrowej jako główny składnik. Opakowania te, łącznie z wykonaniem i transportem, mają ujemny ślad CO2 (co wspomaga czystość powietrza i środowiska!). Aby prawidłowo przetworzyć te opakowania, po zakończeniu zdejmij zakrętkę i wyrzuć je do pozostałych tworzyw sztucznych.

 

Co oznaczają nasze logo?

I am Green Plastic

Odpady z tworzyw sztucznych stanowią coraz większy problem. Dlatego zdecydowaliśmy się na opakowania wykonane z trzciny cukrowej i umieszczenie loga „I am green”. Jesteśmy dumni, że robimy ten krok, aby uczestniczyć w bardziej ekologicznym świecie. Zwykły plastik jest wytwarzany z ropy naftowej, podczas gdy ta forma (bio) plastiku składa się z etanolu ekstrahowanego w 100% z trzciny cukrowej. Zmniejsza to emisję CO2. Trzcina cukrowa pozyskiwana jest z Brazylii, największego dostawcy trzciny cukrowej. Podczas produkcji trzciny powstają odpady, z których nadal można wiele zrobić, na przykład (bio)plastik. W ten sposób nie musimy używać paliw kopalnych i korzystamy z upraw już zebranych. Świetnie, prawda?

P.S: Możesz wyrzucić bio plastikowe tuby do plastikowego pojemnika. Przed wyrzuceniem pokrywki należy oddzielić od tuby.

 

I am Vegan

Nie podobał nam się pomysł wykorzystania składników pochodzenia zwierzęcego, więc od pierwszego dnia zdecydowaliśmy się włączyć do naszej filozofii wykorzystanie wyłącznie składników pochodzenia roślinnego. Używając logo Vegan, możesz mieć pewność, że używamy wyłącznie składników pochodzenia roślinnego. Dodatkowo: ani składniki, ani końcowe produkty nie są testowane na zwierzętach.

 

Zero plastic inside

Naïf jest jedną z nielicznych marek, które posiadają logo „Zero Plastic Inside” autorstwa Plastic Soup Foundation w kampanii przeciwko mikrocząsteczkom. Te mikrocząsteczki to małe kawałki plastiku, które trafiają do naszych systemów wodnych, między innymi poprzez kosmetyki i produkty do pielęgnacji skóry. Marki wolne od plastiku mają prawo do używania logo „Zero Plastic Inside” i deklarują, że produkty są w 100% wolne od mikroplastików. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.beatthemicrobead.org.

 

Co oznacza logo Triman?

Logo Triman wywodzi się z francuskich przepisów. Symbol ma na celu uświadomienie konsumentom konieczności segregowania materiałów w celu recyklingu. Na przykład możesz po prostu wyrzucić tuby Naïf do plastikowego pojemnika, ponieważ bioplastik zostanie ostrożnie oddzielony od zwykłego plastiku podczas procesu recyklingu.

 

Co oznacza logo RSPO?

Niektóre produkty Naïf zawierają składniki (palmitynian sacharozy), które pochodzą z oleju palmowego z certyfikatem RSPO. Żaden cenny las nie może zostać ścięty dla pozyskania terenu na uprawę oleju palmowego wyprodukowanego w warunkach RSPO. Z lokalną ludnością zawarto umowy o użytkowaniu gruntów. Pracownicy zarabiają również przyzwoitą pensję, a praca dzieci jest zabroniona. Więcej informacji na ten temat na www.rspo.org.

Naturalnych składników
100%
Składników chemicznych
0%