Co nas wyróżnia

CO WYRÓŻNIA PRODUKTY Naïf SKINCARE

NO NONSENSE SKINCARE
Tylko niezbędne i bezpieczne składniki jak olej z awokado, z nasion bawełny czy ze słodkich migdałów, pomidory, orzechy makadamia, siemię lniane – pielęgnacja niezawodna i godna zaufania.

WORRY-FREE SKINCARE
Bez zmartwień bo to my bierzemy odpowiedzialność za wybór składników nie tylko efektywnych ale i łagodnych dla skóry. Ponieważ Twoja skóra zasługuje na najlepszą i najbardziej logiczną pielęgnację. Bez bzdur!

Produkty zawierają łagodne środki myjące, roślinne środki kondycjonujące, emolienty i emulgatory, tylko naturalne konserwanty i wyjątkowy zapach Naïf.

Wszystkie produkty z tej linii:
– zostały przetestowane dermatologicznie
– mają PH neutralny dla skóry
– zawierają charakterystyczne dla Naïf, bezpieczny dla skóry zapach
– nie zostały poddane testom na zwierzętach
– są wegańskie
– opakowane w bioplastik z cukru trzcinowego

JAK DZIAŁAJĄ PRODUKTY Naïf?
– produkty mają neutralne pH i nie zaburzają pH skóry dziecka
– oczyszczają i myją bardzo delikatnie dzięki łagodnym środkom myjącym i naturalnym składnikom jak olej kokosowy
– oleje naturalne pełne niezbędnych kwasów tłuszczowych chronią skórę, nie zaburzają naturalnej bariery hydrolipidowej, a tam gdzie trzeba tworzą dzięki zasadzie okluzji taką warstwę lipidową. Skóra nie traci wilgotności, jest odżywiona i ma siłę do walki z z negatywnymi czynnikami zewnętrznymi.

Składniki produktów NAIF dostarczają skórze dokładnie tego, czego ona potrzebuje – ni mniej ni więcej!

By jak najdłużej była zdrowa i silna.

 

Co oznaczają nasze logo?

I am Green Plastic

Odpady z tworzyw sztucznych stanowią coraz większy problem. Dlatego zdecydowaliśmy się na opakowania wykonane z trzciny cukrowej i umieszczenie loga „I am green”. Jesteśmy dumni, że robimy ten krok, aby uczestniczyć w bardziej ekologicznym świecie. Zwykły plastik jest wytwarzany z ropy naftowej, podczas gdy ta forma (bio) plastiku składa się z etanolu ekstrahowanego w 100% z trzciny cukrowej. Zmniejsza to emisję CO2. Trzcina cukrowa pozyskiwana jest z Brazylii, największego dostawcy trzciny cukrowej. Podczas produkcji trzciny powstają odpady, z których nadal można wiele zrobić, na przykład (bio)plastik. W ten sposób nie musimy używać paliw kopalnych i korzystamy z upraw już zebranych. Świetnie, prawda?

P.S: Możesz wyrzucić bio plastikowe tuby do plastikowego pojemnika. Przed wyrzuceniem pokrywki należy oddzielić od tuby.

 

I am Vegan

Nie podobał nam się pomysł wykorzystania składników pochodzenia zwierzęcego, więc od pierwszego dnia zdecydowaliśmy się włączyć do naszej filozofii wykorzystanie wyłącznie składników pochodzenia roślinnego. Używając logo Vegan, możesz mieć pewność, że używamy wyłącznie składników pochodzenia roślinnego. Dodatkowo: ani składniki, ani końcowe produkty nie są testowane na zwierzętach.

 

Zero plastic inside

Naïf jest jedną z nielicznych marek, które posiadają logo „Zero Plastic Inside” autorstwa Plastic Soup Foundation w kampanii przeciwko mikrocząsteczkom. Te mikrocząsteczki to małe kawałki plastiku, które trafiają do naszych systemów wodnych, między innymi poprzez kosmetyki i produkty do pielęgnacji skóry. Marki wolne od plastiku mają prawo do używania logo „Zero Plastic Inside” i deklarują, że produkty są w 100% wolne od mikroplastików. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.beatthemicrobead.org.

 

Co oznacza logo Triman?

Logo Triman wywodzi się z francuskich przepisów. Symbol ma na celu uświadomienie konsumentom konieczności segregowania materiałów w celu recyklingu. Na przykład możesz po prostu wyrzucić tuby Naïf do plastikowego pojemnika, ponieważ bioplastik zostanie ostrożnie oddzielony od zwykłego plastiku podczas procesu recyklingu.

 

Co oznacza logo RSPO?

Niektóre produkty Naïf zawierają składniki (palmitynian sacharozy), które pochodzą z oleju palmowego z certyfikatem RSPO. Żaden cenny las nie może zostać ścięty dla pozyskania terenu na uprawę oleju palmowego wyprodukowanego w warunkach RSPO. Z lokalną ludnością zawarto umowy o użytkowaniu gruntów. Pracownicy zarabiają również przyzwoitą pensję, a praca dzieci jest zabroniona. Więcej informacji na ten temat na www.rspo.org.

Tylko naturalne składniki
100%
Bez bzdur!
90%
Wegańskie
100%